Eesti English Русский
Menüü
«
»

Otsi
 
 

Muuseumist

Muuseumi ajaloost

Koguva küla Muhu saare läänerannikul on Eesti talurahvaarhitektuuri üks väljapaistvamaid näiteid, mis on paelunud etnograafide tähelepanu juba 20. sajandi alguses.
See omapärases maastikus paiknev, suhteliselt hästi säilinud taluehitistega küla oma mõnevõrra erandliku ajalooga on Eestis tuntud eelkõige kirjanik Juhan Smuuli sünnikohana.
Koguva sai populaarseks reisisihiks juba kirjaniku eluajal ja esimene ekspositsioon avati tema sünnikodus kohe pärast kirjaniku surma 1971. aastal. 1973. aastal avati Juhan Smuuli Muuseum praeguse Saaremaa Muuseumi filiaalina. 1979. aastal eraldati muuseumile 30,4 ha maad ja muuseum nimetati umber J. Smuuli Memoriaal- ja Koguva Vabaõhumuuseumiks. Alates 1990. aastast kannab muuseum Muhu Muuseumi nime ja on Muhu valla asutus.
Muuseumi lükkas käima Martin Kivisoo, kes tollase Saaremaa Koduloomuuseumi töötajana määrati 1972. aastal Koguva küla kaitsealusete hoonete kaitse volinikuks. 1973. aastal asus muuseumis tööle Alviine Schmuul, kes juhtis muuseumi 1986. aastast alates. 2005. aasta algusest oli Muhu Muuseumi juhataja Kadri Tüür, 2010. aastast Lea Kuldsepp ning 2011.aasta sügisest täidab juhataja kohuseid Meelis Mereäär.
 


eestisaared.ee Muhu Muuseumist

Muhu Muuseumi arengukava 2015-2020

 
Koduleht Elitec'st