Eesti English Русский
Menüü
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Otsi
 
 

Uudised

Muhu Muuseumi näitus "Muhu ja Läti" on meie naabrite lätlaste juures ja teeb seal oma tutvustavat ringi. 

1. September-oktoober 2019. Lauciene kultuurimajas, koostöös Muhu Põhikooli lauciene sõpruskooliga.
2. Detsember 2019.Turlava raamatukogus, nn Kuramaa kuningate keskses asulas.  Koostöös Kuldiga muuseumiga ja kohaliku „kuningate“MTÜ-ga.
3. Jaanuar 2020. Vilgale raamatukogus, koostöös Muhu segarahvatantsurühma sealse sõprusrühmaga „Riva“.
4. Märts 2020. Kandava muuseumis, koostöö Muhu Muuseumi ja Kandava muuseumi teadurite vahel, samuti Vilgale-Kandava koostöö.
5. Aprill – mai. Valka muuseumis, koostöö Muhu muuseumi, Muhu segarahvatantsurühma ja Smiltene tantsurühma „Sanacei“ vahel.
6. Juuni 2020 . Smiltene omavalitsuses, Valka koostöö jätk.



Muuseumid koguvad lugusid 1990ndatest.


Kallid muhulased ja muu rahvas, kes Muhumaal ja Saaremaal käinud. Oleme tänulikud lugude eest, mis aitavad meenutada teie esimest välismaal käiku ja esimesi muljeid Muhu saarest ja Saaremaast. Eriti ootame meenutusi 1980.-90.vahetusest kui nõukogude piiritsoon hakkas lagunema ja välismaale minek ja saartele tulek muutus lihtsamaks. Eesti vabariigi 100. aastapäeva puhul on avatud kogumiskeskkond aadressil www.rahvalood.ee, kuhu oma loo saab postitada. Hiidlastelt juba on lugu, tore oleks neile järele jõuda. Leheküljel on ka link suunavate küsimustega, mida saab, aga ei pea meenutamiseks kasutama.

Loo võib saata ka otse muusemile aadressil eda@muhumuuseum.ee või ka paberile tähendatult muuseumi toimetada.

 RAHVALOOD on 18 Eesti muuseumi ühine ettevõtmine, millega kutsume kõiki mõtlema tagasi murrangulisele ajale 1980. aastate lõpust kuni 2000. aastate alguseni ning jagama oma mälestusi sellest, mis muutus toona koolielus, mida uut pandi õhtusöögiks lauale, mida tähendas suurmajandite lagunemine, esimeste eraettevõtete loomine, perearstisüsteemi tulek, liikumisvabaduse laienemine. Mida me toona teatris vaatamas käisime? Milliseid uusi spordialasid avastasime? Kuidas muutus meremeeste, põllumeeste, õpetajate, tudengite elu? Kuidas muutus Eesti venekeelse elanikkonna argipäev? Mis muutus inimeste argielus Muhumaal, Hiiumaal, Viljandimaal? Milliseid muutusi ei tohiks kindlasti unustada? Loe teiste lugusid ja kirjuta ka ennast ajalukku! 

Loe lähemalt, tutvu teemadega, ja saada meile oma lugu: www.rahvalood.ee

 



 
Koduleht Elitec'st