Eesti English Русский

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv
Otsi

Muhu mõlk 2017

Muhu Muuseum kuulutab välja omaloominguliste laulude konkursi „Muhu mõlk 2017“.
Oodatud on Muhu rahvalauludest inspireeritud laulud. Soovitav on kasutada Muhu kielt e. murrakut. Palume autoril endal välja mõelda, kirja panna ja muuseumisse saata üks laul: laulusõnad ja noot/või märge, millisel tuntud viisil seda laulda. Kirjutage autori nimi ja kontaktandmed ka.
Laul saata aadressil tegevus@muhumuuseum.ee või Muhu Muuseum Koguva küla 94724 Muhu vald Saare maakond või tuua ise muuseumisse. Tähtaeg on 1. juuli 2017.
Laule hindavad žürii ja kontserdil ka publik. Laulud tulevad esitusele 5.augustil 2017 muuseumis Tooma talu õuel, sündmusel ”Muhu ringmängide päe ja Muhu mõlk 2017”.Seal esitatavad ringmängud ja omaloomingulised laulud salvestatakse ajaloo jaoks.
Selleks päevaks otsige palun oma laulule esitaja ka. Parimatele heliloojatele e. mõlkijatele antakse kuulsus ja au ning mälestusese ka.
Lisaks võite küsida tegevusjuhilt: tegevus@muhumuuseum.ee või +37254511291

Muuseumid koguvad lugusid 1990ndatest.

Kallid muhulased ja muu rahvas, kes Muhumaal ja Saaremaal käinud. Oleme tänulikud lugude eest, mis aitavad meenutada teie esimest välismaal käiku ja esimesi muljeid Muhu saarest ja Saaremaast. Eriti ootame meenutusi 1980.-90.vahetusest kui nõukogude piiritsoon hakkas lagunema ja välismaale minek ja saartele tulek muutus lihtsamaks. Eesti vabariigi 100. aastapäeva puhul on avatud kogumiskeskkond aadressil www.rahvalood.ee, kuhu oma loo saab postitada. Hiidlastelt juba on lugu, tore oleks neile järele jõuda. Leheküljel on ka link suunavate küsimustega, mida saab, aga ei pea meenutamiseks kasutama.

Loo võib saata ka otse muusemile aadressil eda@muhumuuseum.ee või ka paberile tähendatult muuseumi toimetada.

RAHVALOOD on 18 Eesti muuseumi ühine ettevõtmine, millega kutsume kõiki mõtlema tagasi murrangulisele ajale 1980. aastate lõpust kuni 2000. aastate alguseni ning jagama oma mälestusi sellest, mis muutus toona koolielus, mida uut pandi õhtusöögiks lauale, mida tähendas suurmajandite lagunemine, esimeste eraettevõtete loomine, perearstisüsteemi tulek, liikumisvabaduse laienemine. Mida me toona teatris vaatamas käisime? Milliseid uusi spordialasid avastasime? Kuidas muutus meremeeste, põllumeeste, õpetajate, tudengite elu? Kuidas muutus Eesti venekeelse elanikkonna argipäev? Mis muutus inimeste argielus Muhumaal, Hiiumaal, Viljandimaal? Milliseid muutusi ei tohiks kindlasti unustada? Loe teiste lugusid ja kirjuta ka ennast ajalukku!

Loe lähemalt, tutvu teemadega, ja saada meile oma lugu: www.rahvalood.ee

*Välja fuajees I korrusel näitus "Valendab üksik puri" Rudolf Tedrekull 100, II korrusel Ristimäe kalmeleid.

*Kõiki ajutisi näitusi saab vaadata muuseumi lahtioleku aegadel T-L 10-17

Koduleht Elitec'st